Новини

5 СПОСОБІВ, ЯК ОМЕГА-3 ПІДТРИМУЮТЬ ЗДОРОВ’Я МОЗКУ У ДІТЕЙ

  1. Омега-3 та пізнання

Нове дослідження, опубліковане у липневому випуску Журналу харчової біохімії , встановило сильну кореляцію між рівнем омега-3 у крові, особливо ДГК, та кращою роботою мозку у дітей віком 2-6 років.

Діти пройшли низку відповідних віку тестів на когнітивні функції. Зокрема, для оцінки виконавчої функції використовувалося завдання сортування карток із зміною розмірів (DCCS).

DCCS просить дитину відсортувати серію двовалентних карток на основі одного з двох зазначених параметрів (тобто кольору, або форми). Після сортування вихідної серії із восьми карток за кольором дитині пропонується змінити розмір категоризації та відсортувати ще одну серію із восьми карток за формою.

Ви можете замовити високоякісну Омега-3 на сайті www.omega.net.ua або ж за телефонами: 067 4404594, 067 5038817, 063 3061266

Ця просторова зміна у поведінці при сортуванні забезпечує індекс виконавчої функції, оскільки дитина повинна пригнічувати свій раніше вивчений набір правил (наприклад, сортування за кольором) та інерцію уваги до цих атрибутів, щоб гнучко коригувати свої поведінкові дії та увагу для сортування карток. за новим набором правил (тобто сортування формою).

Середній індекс Омега-3 у цій групі становив 4,6% з діапазоном від 2,3% до 11,7%. Значні відмінності в середньому % загального вмісту жирних кислот у цільній кровіспостерігалися між дітьми, які не могли дотримуватися вказівок тесту DCCS (50% вибірки), і тими, хто міг (50% вибірки).

У дітей із найвищим рівнем загальних омега-3 та ДГК у три та чотири рази відповідно вище ймовірність пройти хоча б одну умову тесту DCCS на виконавчу функцію, ніж у дітей із найнижчим рівнем.

Це дослідження має кілька сильних сторін. Насамперед, він використовував об’єктивний біомаркер для оцінки споживання жирних кислот з їжею (тобто індекс омега-3), на відміну від інших традиційних та менш точних методів, таких як запитальники про частоту їди або методи історії дієти. Опитувальники частоти їжі не дуже точні при оцінці рівня жирних кислот в циркулюючій крові.

Автори дійшли висновку, що ці результати послужили «стимулом для подальших досліджень можливих втручань для покращення статусу незамінних жирних кислот у дітей у країнах».

Один із дослідників дослідження, доктор Білл Харріс, і співавтор тесту на індекс омега-3 сказав, що результати дуже обнадеживают для цих дітей, які, ймовірно, знаходяться в найбільш несприятливому становищі, коли йдеться про омега-3. споживання.

«Діти в країнах, що розвиваються, таких як Гана, не мають доступу до джерел, багатих омега-3, на відміну від дітей з інших частин світу. Це має кілька відгалужень, особливо в галузі розвитку мозку та когнітивних функцій.

Ми були раді бачити позитивну кореляцію між рівнями омега-3 та кращою роботою мозку, тим більше, що дефіцит омега-3 так легко виправити. Все, що для цього потрібно — це споживати більше правильних омега-3, особливо ДГК, яка в даному випадку була видатною жирною кислотою».

  1. Омега-3 та поведінка

Інше недавнє дослідження показало, що такий простий засіб, як добавка омега-3, може зменшити деструктивну і навіть образливу поведінку серед батьків, діти яких мають проблеми з поведінкою. Батьки стверджують, що ця позитивна зміна у поведінці їхніх дітей зробила їх менш схильними сперечатися один з одним або брати участь у словесних образах.

ScienceDaily , який повідомив про дослідження, каже, що це нове дослідження є лише одним з прикладів того, як дослідники вивчають біологічні та соціальні фактори, які можуть допомогти пояснити та передбачити імпульсивну та ризиковану поведінку. Ціль, за словами провідного дослідника Джилл Портной, полягає в тому, щоб допомогти визначити ефективні способи втручання до того, як антигромадська поведінка переросте в злочин.

Протягом року понад 200 дітей отримували або морс, збагачений 1 грамом омега-3 (ЕПК та ДГК), або напій-плацебо. Протягом усього дослідження батьків просили повідомляти про поведінку своєї дитини, а також про власну психологічну агресію, спричинену поганою поведінкою їхньої дитини.

В початковому дослідженні повідомлялося, що лікування покращило поведінку дітей, тоді як останнє дослідження було зосереджено на стосунках батьків. Поліпшення психологічної агресії у дорослих було пов’язане з покращенням показників екстерналізуючої поведінки дітей, що зробило це перше дослідження, що показує, що добавки омега-3 у дітей можуть знизити психологічну агресію між партнерами серед дорослих, які не отримують добавки.

«Ці результати показують, що покращення поведінки дітей за допомогою добавок омега-3 може мати довгострокові переваги для сімейної системи загалом», – кажуть дослідники.

  1. Омега-3 та інтелект

Більш ранні дослідження показали, що EPA і DHA відіграють важливу роль у мозку дитини, що розвивається, що значною мірою поширюється на дитинство. Насправді кілька досліджень пов’язують споживання вагітними жінками риби або риб’ячого жиру з вищими показниками їхніх дітей у тестах на інтелект і роботу мозку в ранньому дитинстві.

Ви можете замовити високоякісну Омега-3 на сайті www.omega.net.ua або ж за телефонами: 067 4404594, 067 5038817, 063 3061266

Насправді, недавнє норвезьке дослідження показало, що здатність немовляти вирішувати проблеми у віці 1 року безпосередньо пов’язана з рівнем ДГК у крові його матері, коли вона була вагітна.

Звичайно, незважаючи на те, що споживання риби є найкращим способом отримати омега-3 жирні кислоти, вагітним жінкам слід діяти з обережністю, згідно з деякими дослідженнями , які рекомендують вживати рибу, але шукати продукти з низьким вмістом ртуті, такі як лосось. , скумбрія, оселедець і сардини.

В одному з наших минулих блогів ми докладно вивчили ризики та переваги вживання риби вагітними жінками та дійшли висновку: їжте рибу, але вибирайте з розумом.

  1. Омега-3 та травми головного мозку

Вивчаючи інший погляд на омега-3 та мозок, дослідницький огляд, опублікований у січні цього року показав, що ці жирні кислоти можуть відігравати захисну роль при прийомі перед травмами головного мозку, наприклад, отриманими під час занять спортом.

«Хоча основна увага приділяється лікуванню струсу мозку, пов’язаного зі спортом, зростає інтерес до захисту до удару. Харчові добавки стали потенційною стратегією запобігання та/або зменшення згубних наслідків струсу мозку та ударів, пов’язаних зі спортом», — йдеться у дослідженні. «На відміну від фармацевтичного лікування, поживні речовини (креатин та омега-3) та нутрицевтики (куркумін) можуть впливати на кілька механізмів у рамках складних нейрохімічних та нейрометаболічних наслідків, що виникають після струсу мозку та суб-струсу».

  1. Омега-3 та депресія

У блозі Harvard Health, опублікованому минулого тижня, йдеться, що діти та підлітки, які страждають на депресію, можуть отримати користь від добавок омега-3, особливо в довгостроковій перспективі. Це є причиною великого дослідження, яке проводиться  в Гарварді, щоб з’ясувати, чи можуть добавки омега-3 (окремо або у поєднанні з вітаміном D) запобігати депресії у здорових людей похилого віку.

Омега-3 та здоров’я мозку в даний час є однією з найактивніших областей досліджень, і попереду ще більше позитивних результатів. Тож слідкуйте за оновленнями!

Джерело https://omegaquant.com/

Ви можете замовити високоякісну Омега-3 на сайті www.omega.net.ua або ж за телефонами: 067 4404594, 067 5038817,  063 3061266

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.